Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Västernorrlandscupen 26 april

26 APR 2014 22:16
Resultat från Västernorrlandscupen 26 april
  • Skapad: 26 APR 2014 22:16

Västernorrlandscupen

MTB




Deltävling nummer 1 - Vårdkasen, Härnösand (HCK)


Lördag 2014-04-26














Flickor Nybörjare

800m bana, 2varv

= 1,6km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Linn Jennhagen

Sundsvallscyklisterna

17:49





2

Moa Söderqvist

Sundsvallscyklisterna

17:50













Pojkar Nybörjare

800m bana, 2varv

= 1,6km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Johan Nordin

Sundsvallscyklisterna

12:18





2

Gustav Dahlberg

Sundsvallscyklisterna

15:13













Flickor 10-12år

800m bana, 4varv

= 3,2km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Lia Jennhagen

Sundsvallscyklisterna

24:43













Pojkar 10-12år

800m bana, 4varv

= 3,2km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Jakob Söderqvist

Sundsvallscyklisterna

18:37





2

Edvard Wetind

Sundsvallscyklisterna

22:23





3

Erik Dahlberg

Sundsvallscyklisterna

22:58





4

Hugo Sjölander

Härnösands CK

23:20





5

Viggo Linderhall

Härnösands CK

23:33





6

Marcus Juntikka

Härnösands CK

23:37













Flickor 13-14år

1600m bana, 3varv

= 4,8km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Maja Sjölund

Härnösands CK

25:58













Pojkar 13-14år

1600m bana, 5varv

= 8km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Vilgot Lindh

Härnösands CK

33:03





2

Edvin Lindh

Härnösands CK

33:46





3

Carl Sundquist

Sundsvallscyklisterna

51:10













Flickor 15-16år

1600m bana, 5varv

= 8km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Malin Juntikka

Härnösands CK

54:12













Dam Junior

1600m bana, 5varv

= 8km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Erika Juntikka

Härnösands CK

49:23













Dam Senior

1600m bana, 5varv

= 8km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Sanna Näslund

Härnösands CK

52:35













D30

1600m bana, 5varv

= 8km




Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Sara Forsgren

CK Örnen

45:43













Herr Junior

1600m bana, 8varv

= 12,8km



Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Viktor Westin

Härnösands CK

53:38













Herr Senior

1600m bana, 8varv

= 12,8km



Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Niklas Sjölund

Härnösands CK

50:16





2

Marcus Strömsten

Härnösands CK

50:27













H30

1600m bana, 8varv

= 12,8km



Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Johan Westman

Gottne IF-cykel

53:43





2

Peter Sjölund

Gottne IF-cykel

55:14






Mikael Henriksson

Alnö Race Team

DNF













H40

1600m bana, 8varv

= 12,8km



Plc

Namn

Klubb

Tid





1

Tomas Lindh

Härnösands CK

53:06





2

Jörgen Söderqvist

Sundsvallscyklisterna

56:14





3

Fredrik Forsgren

CK Örnen

01:01:32





4

Peder Lindström

Sundsvallscyklisterna

01:10:11





5

Joakin Heed

Sundsvallscyklisterna

01:10:07

+1varv




 

Skribent: Peder Lindström