Hoppa till sidans innehåll

Resultat Motlutet 2010


Söndagen den 3 oktober genonfördes årets Motlutet.

Resultatslista

Pojkar/Flickor 7-8 år

1

Viktor Broman

Sunne

4,16,8

Pojkar/Flickor 9-10 år

1

Dami Przybylcski

Solsta CK

3,57,7

2

Evelin Broman

Sunne

4,13,6

3

Oscar Edström-Sanfridsson

Team Sportia CK

4,18,8

4

Linus Lindbäck

Team Sportia CK

5,33,1

Pojkar 11-12 år

1

Alexander Edström-Sanfridsson

Team Sportia CK

4,30,0

Flickor 15-16 år

1

Louise Håkans

Team Sportia CK

3,06,4

Damer 30

1

Anna Nilsson

Skruvstads IK

3,40,6

Damer 60

1

Majbritt Ankarsund

Solsta CK

4,27,5

Herrar Junior

1

Conny Carlsson

CK Filip

2,25,3

Herrar Senior

1

Jakob Fryklund

Arvika IS - Cykel

1,57,5

Herrar 30

1

Erik Broman

Sunne

2,01,7

2

Martin Przybylcski

Solsta CK

2,09,9

Herrar 40

1

Thomas Braunerhielm

Team Rollerblade

2,13,4

2

Ulf Mannhard

Skruvstads IK

2,22,8

Herrar 50

1

Lennart Skoog

Arvika IS - Cykel

2,14,4

2

Tommy Flogfeldt

Arvika IS - Cykel

2,16,8

3

Per Jansson

Arvika IS - Cykel

2,34,8

4

Sören Karlsson

Team Sportia CK

3,07,8

Herrar 60

1

Orjo Karjalainen

Skruvstads IK

3,29,3

 

Sammanslagen resultatslista

Total

placering

Placering

Pojk/Herr

Placering

Flick/Dam

Namn

Klubb

Klass

Tid

1

1

 

Jakob Fryklund

Arvika IS - Cykel

H Senior

1,15,7

2

2

 

Erik Broman

Sunne

H30

2,01,7

3

3

 

Martin Przybylcski

Solsta CK

H30

2,09,9

4

4

 

Thomas Braunerhielm

Team Rollerblade

H40

2,13,4

5

5

 

Lennart Skoog

Arvika IS - Cykel

H50

2,14,4

6

6

 

Tommy Flogfeldt

Arvika IS - Cykel

H50

2,16,8

7

7

 

Ulf Mannhard

Skruvstads IK

H40

2,22,8

8

8

 

Conny Carlsson

CK Filip

HJ

2,25,3

9

9

 

Per Jansson

Arvika IS - Cykel

H50

2,34,8

10

10

 

Sören Karlsson

Team Sportia CK

H50

3,07,8

11

 

1

Louise Håkans

Team Sportia CK

F15-16

3,06,4

12

11

 

Orjo Karjalainen

Skruvstads IK

H60

3,29,3

13

 

2

Anna Nilsson

Skruvstads IK

D30

3,40,6

14

12

 

Dami Przybylcski

Solsta CK

P9-10

3,57,7

15

 

3

Evelin Broman

Sunne

F9-10

4,13,6

16

13

 

Viktor Broman

Sunne

P7-8

4,16,8

17

14

 

Oscar Edström-Sanfridsson

Team Sportia CK

P9-10

4,18,8

18

 

4

Majbritt Ankarsund

Solsta CK

D60

4,27,5

19

15

 

Alexander Edström-Sanfridsson

Team Sportia CK

P11-12

4,30,0

20

16

 

Linus Lindbäck

Team Sportia CK

P9-10

5,33,1

Uppdaterad: 04 OKT 2010 10:28 Skribent: Jukka Karjalainen

Postadress:
Värmlands Cykelförbund
Jukka Karjalainen, Grönbergsgatan 58
664 34 Grums

Kontakt:
Tel: +46734148882
E-post: This is a mailto link

Se all info