Hoppa till sidans innehåll

Resultat Motlutet 2011


Resultatslista från Motlutet 2011

Genomfördes den 2 oktober

 

DAGENS SNABBASTE DAM: MARIA LARSSON - TEAM SPORTIA CK

 

DAGENS SNABBASTE HERRE: ERIK BROMAN - SKOGHALLS CK

Total

plac.

Plac.

Pojk/

Herr

Plac.

Flick/

Dam

Namn Klubb Klass Tid Diff.
1 1   Erik Broman Skoghalls CK H30 01:52,7  
2 2   Jakob Fryklund Arvika IS HS 01:53,4 00:00,7
3 3   Sören Persson Skoghalls CK H40 01:55,0 00:02,3
4 4   Martin Przybylski Solsta CK H30 01:56,0 00:03,3
5 5   Stefan Scützer Säfflecyklisterna H40 01:59,8 00:07,1
6 6   Jakob Björklund K-hamns Multisport HS 02:08,6 00:15,9
7 7   Lennart Skoog Arvika IS H50 02:09,9 00:17,2
8 8   Thommy Flognfeldt Arvika IS H50 02:10,1 00:17,4
9 9   Conny Carlsson CK Filip HJ 02:10,9 00:18,2
10 10   Keith Söderberg Skoghalls CK H40 02:26,0 00:33,3
11 11   Stefan Wennberg Solsta CK H40 02:41,1 00:48,4
12 12   Sören Karlsson Team Sportia CK H50 02:53,4 01:00,7
13   1 Maria Larsson Team Sportia CK D30 02:53,8 01:01,1
14   2 Linda Carlsson CK Filip F13-14 02:59,4 01:06,7
15 13   Anders Berglund Team Sportia CK HS 03:01,9 01:09,2
16   3 Louise Håkans Team Sportia CK F15-16 03:06,9 01:14,2
17   4 Hanna Strömberg Skoghalls CK F15-16 03:09,6 01:16,9
18 14   Tommy Andersson Skruvstad IK H60 03:24,4 01:31,7
19 15   Johan Wenberg Solsta CK P9-10 03:25,5 01:32,8
20 16   Johannes Berglund Team Sportia CK P7-8 03:34,4 01:41,7
21 17   Dammi Przybylski Solsta CK P9-10 03:34,8 01:42,1
22 18   Erik Wennberg Solsta CK P9-10 04:23,8 02:31,1
23 19   Albin Nilsson Team Sportia CK P7-8 04,33,3 02:40,6
24   5 Alice Christensen Skoghalls CK F7-8 04:57,9 03:05,2
25   6 Kajsa Sköld CK Filip F7-8 05:09,3 03:16,6
26   7 Alice Nilsson Team Sportia CK F7-8 05:32,8 03:40,1

 

Plac. Klass/Namn  Förening  Tid  Diff. 
  Flickor 7-8 år      
1 Alice Christensen  Skoghalls CK  4:57,9   
Kajsa Sköld  CK Filip  5:09,3  0:11,4 
3 Alice Nilsson  Team Sportia CK  5:32,8  0:34,9 
  Pojkar 7-8 år      
1 Johannes Berglund  Team Sportia  3:34,4   
2 Albin Nilsson  Team Sportia  4:33,3  0:58,9 
  Pojkar 9-10 år       
1 Johan Wennberg  Solsta CK  3:25,5   
2 Dammi Przybylski  Solsta CK  3:34,8  0:09,3 
3 Erik Wennberg  Solsta CK  4:23,8  0:58,3 
  Flickor 13-14 år       
1 Linda Carlsson  CK Filip  2:59,4   
  Flickor 15-16 år      
1 Louise Håkans  Team Sportia  3:06,9   
2 Hanna Strömberg  Skoghalls CK  3:09,6  0:02,7 
  Herrar Junior      
1 Conny Carlsson  CK Filip  2:10,9   
  Herrar Senior      
1 Jakob Fryklund  Arvika IS 1:53,4   
Jakob Björklund  K-hamns Multisport  2:08,6 0:15,2 
3 Anders Berglund  Team Sportia  3:01,9  1:08,5 
  Damer 30      
1 Maria Larsson  Team Sportia  2:53,8   
  Herrar 30      
1 Erik Broman Skoghalls CK 1:52,7  
2 Martin Przbylski Solsta CK 1:56,0 0:03,3
  Herrar 40      
1 Sören Persson Skoghalls CK 1:55,0  
2 Stefan Schützer Säfflecyklisterna 1:59,8 0:04,8
3 Keith Söderberg Skoghalls CK 2:26,0 0:31,0
4 Stefan Wennberg Solsta CK 2:41,1 0:46,1
  Herrar 50      
1 Lennart Skoog Arvika IS 2:09,9  
2 Tommy Flognfeldt Arvika IS 2:10,1 0:00,2
3 Sören Karlsson Team Sportia 2:53,4 0:43,5
  Herrar 60      
1 Tommy Andersson Skruvstads IK 3:24,4  

 

Uppdaterad: 03 OKT 2011 08:09 Skribent: Jukka Karjalainen

Postadress:
Värmlands Cykelförbund
Jukka Karjalainen, Grönbergsgatan 58
664 34 Grums

Kontakt:
Tel: +46734148882
E-post: This is a mailto link

Se all info