Hoppa till sidans innehåll

Resultatlista Kristinehamns MTB

03 SEP 2020 07:47
Här är resultatlistan från helgens Värmlandsserie i MTB i Kristinehamn. Bra kämpat alla som deltog !
  • Skapad: 03 SEP 2020 07:47

RESULTAT VÄRMLANDSSERIEN MTB KRISTINEHAMN 2020-08-30

Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass Divison 1 Damer


1 121 Sand Xara Skruvstad IK Div 1 D
2 120 Sohl Felicia OK Tyr Div 1 D


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass Divison 1 Herrar

1 111 Lindbom Johan "Limpan" Almby IK Div 1 H
2 110 Johansson Tobias Team skoglöfs bil IF Div 1 H
3 104 Nyström Johan Skruvstad IK Div 1 H
4 107 Molander Christofer Oktyr Div 1 H
5 103 Söderberg Keith Skoghalls CK Hammarö Div 1 H
6 102 Nilsson Niklas Team Skoglöfsbil If Div 1 H
7 109 Sköldeborg Patrik OK Tyr Div 1 H
8 105 Blomqvist Alexander Karlskogacyklisterna Div 1 H
9 108 Olsson Mikael Karlskogacyklisterna Div 1 H
10 106 Sohl Stefan OK Tyr Div 1 H
11 113 Floman Martin Karlskogacyklisterna Div 1 H
12 101 Lundin Anders Kristinehamns CK Div 1 H
DNF 112 Alenljung Tord OK Tyr Div 1 H
DNS 114 Bäcker Pär Mattila IK Div 1 H


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass Divison 2 Damer
1 210 Sköld Kajsa CK Filip Div 2 D


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass Division 2 Herrar
1 204 Kans David OK Tyr Div 2 H
2 202 Eldh Henrik OK Tyr Div 2 H
3 203 Sjögren Anders VÄIF Div 2 H

4 201 HELLQUIST JOACHIM KARLSKOGACYKLISTERNA Div 2 H

Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass Division 3 Herrar
1 306 Andersson Peter Kristinehamns CK Div 3 H
2 303 Berglund Anders Karlskogacyklisterna Div 3 H
3 305 Eriksson Sven-Åke Kristinehamns Ck Div 3 H
4 302 Karlsson Sören Karlskogacyklisterna Div 3 H
DNS 304 Peter Jordansson Trångstad Räcers CK Div 3 H


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass F 11-12 år
1 36 Nyhlen Nellie Karlskogacyklisterna F 11-12 år


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass F 13-14 år
1 510 Rudström Juni Grava SK F 13-14 år
2 512 Bäcker Ella Mattila IK F 13-14 år
3 511 Hörnström Maja Grava SK F 13-14 år


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass F 15-16 år
1 42 Kans Nelly OK Tyr F 15-16 år
2 43 Eldh Selma OK Tyr F 15-16 år


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass F 9-10 år
1 35 Thompson Emily Kristinehamns CK F 9-10 år
DNF 33 Lundin Alice Kristinehamns CK F 9-10 år


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass NYB F 6-8 år
1 1 Liderfors Liv Karlskoga Cyklisterna Nyb F 6-8 år
DNF 2 Nyrén Elin VÄIF Nyb F 6-8 år


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass NYB P 6-8 år
1 16 Berglind Loie Ok Tyr Nyb P 6-8 år
2 9 Björk Theo Ok tyr Nyb P 6-8 år
3 14 Jensen Filip Ok Tyr Nyb P 6-8 år
4 19 Westberg Emil Ok Tyr Nyb P 6-8 år
5 5 Olsson Leon Karlskoga Cyklisterna Nyb P 6-8 år
6 12 Blomqvist Liam Karlskogacyklisterna Nyb P 6-8 år
7 13 Hörnström Erik Grava SK Nyb P 6-8 år
8 3 Elvén Matheus Arvika IS Nyb P 6-8 år
9 18 Steiness William Kristinehamns CK Nyb P 6-8 år
10 10 Sjöström Melker Ok tyr Nyb P 6-8 år
11 30 Appel Malte Ok tyr Nyb P 6-8 år
12 7 Westlund Milo Arvika IS Nyb P 6-8 år
13 17 Landelius Oliver Karlskogacyklisterna Nyb P 6-8 år
14 4 Pettersson Vilgot Karlskogacyklisterna Nyb P 6-8 år
15 8 Nilsson Leo Kristinehamns CK Nyb P 6-8 år
16 6 Johansson Landmark Ludvig Kristinehamn CK Nyb P 6-8 år
17 15 Noväng Manne Kristinehamns CK Nyb P 6-8 år
DNS 11 HELLQUIST ARVID KARLSKOGACYKLISTERNA Nyb P 6-8 år

Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass P 11-12 år
1 62 Lindbom Viggo Almby P 11-12 år
2 60 Lundin Max Kristinehamns CK P 11-12 år
DNS 61 Eriksson Anton Kristinehamns CK P 11-12 år


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass P 13-14 år
1 504 Ekström Hugo Ok Tyr P 13-14 år
2 501 Larsson Albin CK Filip P 13-14 år
3 502 Larsson Emil CK Filip P 13-14 år
DNF 503 Cronesberry Nordling Hampus Kristinehamns CK P 13-14 år
DNF 505 Sundqvist Albin Skruvstad IK P 13-14 år


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass P 15-16 år
1 71 Johansson Viggo Kristinehamns CK P 15-16 år
DNS 70 Andersson Alexander Kristinehamns CK P 15-16 år


Placering Star nr: Efternamn Förnamn Klubb Klass P 9-10 år
1 31 Bäcker Emil Mattila Ik P 9-10 år
2 21 Dahlén Harry Kristinehamns CK P 9-10 år
3 26 Olsson August Kristinehamnsck P 9-10 år
4 32 Nilsson Lucas Ok tyr P 9-10 år
5 28 Eriksson Olle Kristinehamns CK P 9-10 år
6 23 Björk Oliver Ok tyr P 9-10 år
7 25 Eriksson Oskar Kristinehamns ck P 9-10 år
8 29 Bergkvist Melwin CK Filip P 9-10 år
9 27 Rydbeck Love Kristinehamns CK P 9-10 år
10 20 Johansson Landmark Love Kristinehamns CK P 9-10 år
DNF 22 Moberg Loke Kristinehamns CK P 9-10 år
DNS 24 Nilsson Melwin Kristinehamn ck P 9-10 år

Skribent: Fredrik Öhrling
Epost: Adressen Gömd

fb

Logo

Strandflagga VCF

Postadress:
Värmlands Cykelförbund
Fredrik Öhrling, Strandvägen 24 A lgh 1302
652 23 Karlstad

Kontakt:
Tel: +46730230129
E-post: This is a mailto link

Se all info