Hoppa till sidans innehåll

2019-04-26 MTB 01


RESULTAT   VÄRMLANDSSERIEN MTB, DELTÄVLING 1
2019-04-26,   ARRANGÖR: KARLSKOGACYKLISTERNA
Plac. Namn Klubb Klass
  Alice Lundin Kristinehamns CK Nyb   F7-8 år
  Ida Stormberg Almby IK Nyb   F7-8 år
       
  Axel Lindén Almby IK Nyb   P7-8 år
  Emil Westberg OK Tyr Nyb   P7-8 år
  Loie Berglind OK Tyr Nyb   P7-8 år
  Love Johansson Landmark Kristinehamns CK Nyb   P7-8 år
  Walter Adrian Ok Tyr Nyb   P7-8 år
       
  Elva Nyberg Zetterlund OK Tyr Nyb   F9-10 år
  Emily Thompson Kristinehamns CK Nyb   F9-10 år
DNS Hanna Nytomt OK Tyr Nyb   F9-10 år
       
DNF Emil Nilsson Karlskogacyklisterna Nyb   P9-10 år
  Neo Mörk Karlskogacyklisterna Nyb   P9-10 år
  William Wigerfelt Kristinehamns CK Nyb   P9-10 år
       
1 Astrid Lindén Almby IK F10-12 år
2 Linnea Thor Karlskogacyklisterna F10-12 år
       
1 Gustav Enhörning Almby IK P10-12 år
2 Max Lundin Kristinehamns CK P10-12 år
3 Viggo Ingerot Lindbom Almby IK P10-12 år
4 Arvid Lindén Almby IK P10-12 år
5 Johannes Röstbakken Almby IK P10-12 år
6 Albin Ekman OK Tyr P10-12 år
7 Pontus Lindgren Karlskogacyklisterna P10-12 år
8 Melvin Kärnqvist Karlskogacyklisterna P10-12 år
9 Oscar   Gustavsson Axa sports club P10-12 år
10 Love Lindblad OK Tyr P10-12 år
11 Vidar Hellqvist Karlskogacyklisterna P10-12 år
12 Nils Bergman Wallin Karlskogacyklisterna P10-12 år
DNS Emil Hernstigen Karlskogacyklisterna P10-12 år
       
1 Alice Nilsson Karlskogacyklisterna F13-14 år
2 Frida Sohl OK Tyr F13-14 år
3 Nelly Kanes OK Tyr F13-14 år
4 Selma Eldh OK Tyr F13-14 år
5 Olivia Nilsson Skruvstad IK F13-14 år
DNS Klara Sköld CK Filip F13-14 år
       
1 Carl Enhörning Almby IK P13-14 år
2 David Stormberg Almby IK P13-14 år
3 Viggo Johansson Kristinehamns CK P13-14 år
4 Albin Larsson CK Filip P13-14 år
5 Marius Röstbakken Almby IK P13-14 år
6 Lo Nyberg Zetterlund OK Tyr P13-14 år
7 Viktor Ekman OK Tyr P13-14 år
8 Emil Larsson CK Filip P13-14 år
9 Alexander Andersson Kristinehamns CK P13-14 år
DNF Karl Hammargren CK Filip P13-14 år
       
1 Kajsa Sköld CK Filip F15-16 år
       
1 Albin Nilsson Karlskogacyklisterna P15-16 år
       
1 Lisa Hällsten OK Tyr Division 1 D
2 Felicia Sohl OK Tyr Division 1 D
DNS Maria Nilsson Karlskogacyklisterna Division 1 D
       
1 Helena Sahlqvist Karlskogacyklisterna Division 2 D
       
1 Jakob Björklund Team Skoglöfs Bil IF Division 1 H
2 Johan Fryxenius Skoghalls CK Division 1 H
3 Oskar Johansson Åmotfors IF Division 1 H
4 Olof Hagliden OK Tyr Division 1 H
5 Simon Johansson OK Tyr Division 1 H
6 Christoffer Molander OK Tyr Division 1 H
7 Keith Söderberg OK Tyr Division 1 H
8 Noah Ekeberg OK Tyr Division 1 H
9 Patrik Bergman Örebrocyklisterna Division 1 H
10 Anders Backman Karlskogacyklisterna Division 1 H
11 Joel Wedin Örebrocyklisterna Division 1 H
12 Stefan Sohl OK Tyr Division 1 H
13 Anders Lundin Kristinehamns CK Division 1 H
DNS Andreas Papp Skruvstad IK Division 1 H
       
1 Joel Engström OK Tyr Division 2 H
2 Jonatan Andersson OK Tyr Division 2 H
3 Fredrik Randström OK Tyr Division 2 H
4 Peter Lindgren Karlskogacyklisterna Division 2 H
5 Daniel Hällsten OK Tyr Division 2 H
6 Daniel Sötterman Åmotfors IF Division 2 H
7 Hans Widlund OK Tyr Division 2 H
DNS Erik Nilsson Karlskogacyklisterna Division 2 H
       
1 Sören Karlsson Karlskogacyklisterna Division 3 H
2 Peter Andersson Kristinehamns CK Division 3 H
3 Anders Berglund Karlskogacyklisterna Division 3 H
DNS Martin Nytomt OK Tyr Division 3 H
       
  Per Jernberg Kristinehamns   CK Motion   H & D
DNF Joakim Hellqvist Karlskogacyklisterna Motion   H & D
Uppdaterad: 26 APR 2019 09:27 Skribent: Jukka Karjalainen
Epost: This is a mailto link

fb

Logo

Strandflagga VCF

Postadress:
Värmlands Cykelförbund
Jukka Karjalainen, Grönbergsgatan 58
664 34 Grums

Kontakt:
Tel: +46734148882
E-post: This is a mailto link

Se all info