Hoppa till sidans innehåll

2019-05-14 LVG 1


Arrangör: Trångstad Räcers CK
Värmlandsserien LVG   Deltävling  1 Nedre Fryken runt 
namn klubb klassindelning Tid Plac
Natalie   Nyberg Skruvstad IK Division 1 D 51.49 1
Sarah Carling Skoghalls   CK Hammarö Division   1 D   2
Linn Hjerpe Skoghalls   CK Hammarö Division   1 D   3
Anna Norlin Skruvstad   IK Division   1 D   4
Carina Parment I2   IF Division   1 D   5
Tina Forsberg Skoghalls   CK Hammarö Division   1 D DNS DNS
         
Elsa Wangsten Skruvstad   IK Division   2 D   1
Anki Berggren OK   Tyr Division   2 D   2
Siv-Inger Rådström Skoghalls   CK Hammarö Division   2 D   3
Maria Marinopoulou OK   Tyr Division   2 D   4
Kajsa Sköld CK   Filip Division   2 D   5
         
Thomas Norhadian Mattila   IK Division   1 H 45.56 1
Ulf Bäcker Mattila   IK Division   1 H 45.56 2
Pär Bäcker Mattila   IK Division   1 H 45.56 3
Guido de Vries Skruvstad   IK Division   1 H   4
Johan Fryksenius Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H   5
Stefan Schützer Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H   6
Jakob Fryklund Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H   7
Olof Hagliden OK   Tyr Division   1 H   8
Tord Alenljung OK   Tyr Division   1 H   9
Henrik Häggbom Mattila   IK Division   1 H   10
Stefan Axelsson Mattila   IK Division   1 H   11
David Persson Skruvstad   IK Division   1 H   12
Andreas Papp Skruvstad   IK Division   1 H   13
Jonas Agne Solsta   CK Division   1 H   14
Fredrik Nylén Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H   15
Ola Torängen Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H 47.06 16
Magnus Blomberg Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H 48.16 17
Henrik Karlsson Trångstad   Räcers CK Division   1 H 48.17 18
Jonas Askås Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H 48.23 19
Albin Sigby Trångstad   Räcers CK Division   1 H 48.46 20
Rickard Jansson Skruvstad   IK Division   1 H   21
Thommy Flognfeldt Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H   22
Tommy Eriksson Skruvstad   IK Division   1 H   23
Johan Hellström Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H   24
Martin Karlsson Skruvstad   IK Division   1 H   25
Jakob Karlsson Trångstad   Räcers CK Division   1 H   26
Robin Blom Trångstad   Räcers CK Division   1 H   27
Lars Sandberg Prime   Cycling Club Division   1 H DNS DNS
Andreas Rundquist Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H DNS DNS
Pär Atuma Nilsson Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H DNS DNS
Stefan Blomqvist Skoghalls   CK Hammarö Division   1 H DNS DNS
         
Keith Söderberg OK   Tyr Division   2 H   1
Patrik Beck Skoghalls   CK Hammarö Division   2 H   2
Jon Werme Skoghalls   CK Hammarö Division   2 H   3
Lars Fackel Skruvstad   IK Division   2 H   4
Anders Lundin Kristinehamns   CK Division   2 H   5
Jan Guttman Skruvstad   IK Division   2 H   6
Hans-Erik Teuscher Skruvstad   IK Division   2 H   7
Mikael Moberg Skruvstad   IK Division   2 H DNS DNS
         
Jesper Johansson Skruvstad   IK Division   3 H   1
Morgan Gren Skruvstad   IK Division   3 H   2
Peter Jordansson Trångstad   Räcers CK Division   3 H   3
Ralf Velander Trångstad   Räcers CK Division   3 H   4
Niklas Skog Skruvstad   IK Division   3 H   5
David Olsson Spetx Trångstad   Räcers CK Division   3 H   6
Stefan Olsson Trångstad   Räcers CK Division   3 H   7
Anders Norelius Skoghalls   CK Hammarö Division   3 H   8
Jörgen Rundqvist Skoghalls   CK Hammarö Division   3 H   9
Janne Lantz Skoghalls   CK Hammarö Division   3 H   10
Peter Andersson Kristinehamns   CK Division   3 H DNS DNS
         
Helena Roddar I2   IF Motion   Herr & Dam DNS DNS
         
Olivia Nilsson Skruvstad   IK F   13-14 år. (7.6km) 18.36 1
         
Max Lundin Kristinehamns   CK P   10-12 år. (7,6km) 15.20 1
         
Albin Larsson CK   Filip P   13-14 år. (7.6km) 15.00 1
Viggo Johansson Kristinehamns   CK P  13-14 år     15.07 2
Emil Larsson CK   Filip P   13-14 år 16.04 3
Alexander Andersson Kristinehamns   CK P   13-14 år 17.50 4
         
Ngoan Roddar I2   IF P   15-16 år DNS DNS
Uppdaterad: 16 MAJ 2019 08:25 Skribent: Jukka Karjalainen
Epost: This is a mailto link

fb

Logo

Strandflagga VCF

Postadress:
Värmlands Cykelförbund
Jukka Karjalainen, Grönbergsgatan 58
664 34 Grums

Kontakt:
Tel: +46734148882
E-post: This is a mailto link

Se all info