Hoppa till sidans innehåll

2019-05-30 MTB 03


Placering Nybörjare F 7-8 år Klubb
  Alice Lundin Kristinehamns CK
  Irma Ros OK Tyr
  Klara Bood OK Tyr
  Saga Björlin Skruvstad IK
     
Placering Nybörjare P 7-8 år Klubb
  Bertil Myhr  OK Tyr
  Emil Westberg  OK Tyr
  Karl Mellström OK Tyr
  Loie Berglind OK Tyr
  Love J Landmark Kristinehamns CK
  Lukas Fransson OK Tyr
  Melker Sjöström OK Tyr
  Olle Kempainen OK Tyr
  Ossian Högström OK Tyr
  Sixten Molander OK Tyr
  Theo Björk OK Tyr
DNS Elias Johansson OK Tyr
DNS Noel Johansson OK Tyr
DNS Tobias Stokki OK Tyr
     
Placering Nybörjare F 9-10 år Klubb
  Emily Thompson Kristinehamns CK
  Elva Nyberg Zetterlund OK Tyr
     
Placering Nybörjare P 9-10 år Klubb
  Oliver Björk OK Tyr
  William Wigerfelt Kristinehamns CK
     
Placering P 10-12 år Klubb
1 Elton Nevrell OK Tyr
2 Hannes Byh OK Tyr
3 Max Lundin Kristinehamns CK
4 Viggo Lindbom Almby IK
5 Hannes Thorsell OK Tyr
6 Alexander Brask OK Tyr
7 Philip Ros OK Tyr
8 Viktor Isaksson OK Tyr
9 Theo Blomqvist Skoghalls CK-Hammarö
10 Oscar   Gustavsson Axa sports club
11 Olof Kohlberg Åmotsfors IF
12 Gustus Östlund OK Tyr
DNS Melker Bood OK Tyr
     
Placering F 13-14 år Klubb
1 Frida Sohl OK Tyr
2 Nelly Kans OK Tyr
3 Selma Eldh OK Tyr
DNS Klara Sköld CK Filip
     
Placering P 13-14 år Klubb 
1 Noah Nevrell OK Tyr
2 Albin Johansson OK Tyr
3 Albin Larsson CK Filip
4 Viggo Johansson Kristinehamns CK
5 Lo Nyberg Zetterlund OK Tyr
6 Gustav Jörg OK Tyr
7 Victor Åhman OK Tyr
8 Karl Hammargren CK Filip
     
Placering F 15-16 år Klubb
1 Kajsa Sköld CK Filip
     
     
Placering Damer Div 1 Klubb
1 Xara Sand Skruvstad IK
2 Lisa Hällsten OK Tyr
3 Felicia Sohl OK Tyr
DNS Anki Berggren OK Tyr
     
Placering Damer Div 2 Klubb
1 Veronica Nevrell OK Tyr
2 Elin Kempainen OK Tyr
     
Placering Herrar Div 1 Klubb
1 Johan Lindbom Almby IK
2 Tobias Johansson Team Skoglöfs Bil IF
3 Oscar Johansson Åmotfors IF
4 Tord Alenljung OK Tyr
5 Keith Söderberg OK Tyr
6 Noah Ekeberg OK Tyr
7 Christofer Molander OK Tyr
8 Anders Lundin Kristinehamns CK
DNS Stefan Axelsson Mattila IK
DNS Johan Fryksenius Skoghalls CK-Hammarö
DNS Thomas Hellström Skruvstad IK
     
     
Placering Herrar Div 2 Klubb
1 Fredrik Randström OK Tyr
2 Kim Grindvall OK Tyr
3 David Kans OK Tyr
4 Daniel Hällsten OK Tyr
5 Joakim Berglind OK Tyr
6 Fredrik Nilsson Team Skoglöfs Bil
7 Daniel Sötterman Åmotfors IF
8 Hans Widlund OK Tyr
9 Jesper Bood OK Tyr
DNF Daniel Kristensen Jössefors IK
DNS Per   Gustavsson Axa sports club
DNS Niklas Öqvist Skruvstad IK
DNS Niklas Nilsson Team Skoglöfs Bil IF
     
Placering Herrar Div 3 Klubb
1 Anders Berglund Karlskogacyklisterna
2 Sören Karlsson Karlskogacyklisterna
DNS Peter Jordansson Trångstad Räcers CK
     
Placering H/D Motion Klubb
  Stefan Olsson Karlstad
DNS Madelene Tarodi OK Tyr
Uppdaterad: 30 MAJ 2019 19:21 Skribent: Jukka Karjalainen
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Värmlands Cykelförbund
Jukka Karjalainen, Grönbergsgatan 58
664 34 Grums

Kontakt:
Tel: +46734148882
E-post: This is a mailto link

Se all info